BALTIE HERMELĪNI 

ar zilām acīm

(Hermelīni ir 2 veidu – balti ar zilām vai sarkanām acīm.) Ļoti skaisti, patiešām eleganti dzīvnieciņi koši baltā krāsā, kas lieliski paši uztur tīru savu ‘'kažociņu''. Apmatojums ir elastīgs un spīdīgs, trusītis to maina praktiski nemanāmi 1-2 reizes gadā, ja nav krasas temperatūras maiņas. Uz ķepām apmatojums ir biezāks, īpaši uz pakaļķepām. Nadziņi gaiši, bezkrāsaini, to gali balti (labi var redzēt, kad pārauguši un ir jāgriež). Hermelīna svars jaunam dzīvniekam ir 900-1100gramu , vēlāk var būt līdz 1500g.

Acis zilas, lielas, apaļas un izteiksmīgas. Galvas forma apaļa, galva salīdzinoši liela, piekļauta ķermenim, ar augšup vērstām, stāvām ausīm. Ausu garums līdz 7-8 cm, jo mazāks, jo labāk – tā uzskata trušu eksperti. ( Ozolīšu iemīļotais foto modelis Lukass tās mācēja jocīgi grozīt, un šo īpatnību pārmanto arī viņa bērni un mazbērni). Ļipa taisna, augšup vērsta.
Raksturs maigs, emocionāls, (kā daudziem baltas krāsa dzīvniekiem), paslinks, taču pietiekami sabiedrisks. Izskats nopietns, bet var būt ļoti ātrs, zibenīgs skrējējs. Izceļas ar tīrīgumu. Ziemā, vēsākā un tumšākā laikā varētu kļūt melanholisks, savukārt vasaras lielo karstumu gan necieš (iet runa par jau pieaugušiem dzīvniekiem, kam jautrais, dauzonīgais pusaudža vecums garām). Siltā laikā var ar trusīti iet pastaigās pavadiņā, piestiprinot to pie sedliņiem ( nopērkami zooveikalos).