PUNDURTRUSĪTIS  ZIEMĀ

Pundurtrusītis jūt ziemas laiku arī, uzturēdamies iekštelpās, un tāpēc varētu būt nedaudz lēnāks un miegaināks, bet pusaugu trušu bērnu tas neietekmēs nemaz. Sakarā ar sauso, radiatoru sildīto gaisu, ziemas laikā varētu būt novērojama apspalvojuma lēna nomešana, kas it kā ir nelaikā, jo pavasaris vēl nav pienācis (te jāņem vērā, ka āra temperatūru trusis nejūt.)

Pundurtrusīti ziemā nevajadzētu vest āra pastaigās, nedz arī turēt uz balkona (ja tā no rudens nav viņa patstāvīga dzīves vieta). Jo šie mazie mīļdzīvnieki slikti panes straujas temperatūras maiņas un var saaukstēties...

Ziemā būtu jāpievērš uzmanība būrīša novietojumam telpā – tam nevajadzētu atrasties pie radiatoriem, zem loga, pie ārdurvīm vai kādā cita nepiemērota vietā. Tā mēs varam pasargāt savu mīluli no diskomforta sajūtas.

Arī par barību ziemā būtu jāpadomā, lai tā nebūtu pārāk vienmuļa, un lai dzīvniekam netrūktu vitamīnu. Tāpēc būtu jāpiemeklē labi saglabājušies burkāni, kuri ir vēl smaržīgi un sulīgi, taču, ja tie ir jau sausi, tad nav vērts dot. Veikalā pirktus burkānus iesaku īpaši nomazgāt, pat nokasīt. (Kāpostu   nedodam!). Ejam un mežu un pārnesam savam trusītim nedaudz melleņu mētru (ar to daudzumu nevajag pārspīlēt, jo trusēns ēdīs tikai svaigas –t.i. 2-3-4 dienas (jeb ievietot ledusskapī), kā arī skujas no eglēm vai priedēm, kamēr vēl ir grādi mīnusā un var tās lietot. Daļa trusīšu tomēr skujas neēd. Un tām arī jābūt allaž svaigām (te anekdotes vērts ir saņemts jautājums – vai varot dot trusītim skujas no vecās egles...) Var ēdienkarti atsvaidzināt ar žāvētiem āboliem, bet, es uzskatu, ka – tikai pašu žāvētus. Tāpat būs derīgs bērza vai lazdu zariņš, pūpolzars, parastie upmalas kārkli. Ja ir savs vai draugu dārzs, tad lieliski derēs ābeļu vai bumbieru zariņš, vēlams, ar skaistiem, garšīgiem pumpuriem. Var mēģināt iebarot trusītim upenājus vai aveņu galotnītes, bet tas ne vienmēr izdosies. Katrā ziņā šie kārumi būs daudz veselīgāki par veikalā nopirktajām pirmajām salātu lapām, bet tā tomēr ir katra saimnieka paša izvēle !

Lai veicas!